LaVie LeVin
Chemieweg 51
1422 DX Uithoorn
0297 - 524010
info@lavielevin.nl
sluiten

Prijsinformatie

Al onze wijnen zijn ingedeeld in prijscategorieën

A: € 0,00 - € 5,00
B: € 5,00 - € 7,50
C: € 7,50 - € 10,00
D: € 10,00 - € 12,50
E: € 12,50 - € 15,00
F: € 15,00 - € 17,50
G: € 17,50 - € 20,00
H: € 20,00 - € 25,00
I: € 25,00 - € 30,00
J: € 30,00 - € 40,00
K: Meer dan € 40,00

Domaine de La Vallongue

Dit domein ligt midden in de beschermde natuur van de Alpilles iets ten oosten van het dorp Les Baux. In 1970 zijn de eerste wijnstokken geplant en al sinds 1985 wordt hier biologisch gecertificeerd gewerkt. De bijzondere bodemkenmerken en de unieke vegetatie in dit gebied geven de wijnen van dit domein hun onderscheidend karakter.

Domaine de La Vallongue Les Calans rosé 2025

I.G.P. Alpilles

Zeer bleke rosé met een explosieve neus en smaak. Je ruikt en proeft limoen, mango en meer exotisch fruit in combinatie met Provencaalse kruiden.

Druif: Grenache, Cinsault, Syrah
Serveren.: 11˚- 13˚
Wijn en spijs: Gegrilde courgettes, bouillabaisse of aperitief
e

Domaine de La Vallongue Les Calans rouge 2020

I.G.P. Alpilles

Aangenaam soepel en fruitig rood. De licht gekruide neus wordt gevolgd door een mondvol rode bessen en bramen en een hint van rozemarijn.

 

Druif: syrah, grenache
Serveren.: 15˚-17˚
Bewaarcap.: tenminste 5 jaar
Wijn en spijs: Varkensrollade met knoflook en thym
e

Domaine de La Vallongue Garriques blanc 2024

A.O.P. Les Baux de Provence

De Provencalen zijn ervan overtuigd dat (hun) Rolle toch niet helemaal hetzelfde is als Vermentino. Feit is dat deze druif zich in de Provence duidelijk anders manifesteert als in andere streken. Hier is hij op zijn best met tonen van ananas en banaan afgerond met een toefje vettigheid.

 

Druif: rolle, grenache blanc
Serveren.: 11˚- 13˚
Bewaarcap.: tenminste 5 jaar
Wijn en spijs: Kip of kalf Marengo (met tomaat en garnalen), kaasplateau
g

Domaine de La Vallongue Garriques rouge 2022

A.O.P. Les Baux de Provence

De klassieke cuvée uit deze streek maar, in tegenstelling tot de meeste buren, gerijpt in roestvrijstalen vaten voor een optimale expressie van het fruit.

Druif: cabernet-sauvignon, grenache, syrah
Serveren.: 16˚- 18˚
Bewaarcap.: tenminste 10 jaar
Wijn en spijs: Varkensbraadstuk of eendenborst met knoflook en provencaalse kruiden, Iman bayildi
g

Domaine de La Vallongue A pas du loup 2022

I.G.P. Alpilles

Toen deze natuurwijn aan het rijpen was, werd voor het eerst op het domein een wolf waargenomen. Vandaar de naam. De Counoise druiven waren in 2022 van uitzonderlijke kwaliteit, vandaar dat de wijnmaker besloot een mono-cépage wijn te maken zonder menselijk ingrijpen.

Druif: counoise
Serveren.: 14˚-16˚
Bewaarcap.: tenminste 3 jaar
Wijn en spijs: Bij voorkeur iets onder kamertemperatuur drinken in combinatie met bijvoorbeeld zomerse gerechten met tomaat.
g

La Vallongue Huile d’Olive BIO 50cl

A.O.P. Les Baux-de-Provence

De beste olijfolie van Frankrijk wordt gemaakt in de regio Les Baux. Deze  is van zwart (dus rijp) fruit en uitsluitend van de eerste koude persing. Hij is derhalve bijzonder geschikt voor koude toepassingen zoals salades, tapenades en pesto. Of, zoals de Italianen doen, een scheutje over je pasta met verder alleen wat in dezelfde olie aangezette knoflook.

De productie van deze olijfolie is zeer beperkt, vandaar dat we hem meestal niet het hele jaar door kunnen leveren. Wordt geleverd in kwart liter verpakking.

f